«Powrót

Deklaracja dostępności architektonicznej

Deklaracja dostępności architektonicznej

Deklaracja dostępności architektonicznej

Adres: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, ul. Dolna Wilda 80 A, 61-501 Poznań

Siedziba Izby znajduje się w kompleksie Zespołu Jednostek Skarbowych w Poznaniu i jest przystosowana do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu.

Do dyspozycji klientów jest przeznaczone wejście centralne, z drzwiami automatycznymi, znajdujące się w środkowym segmencie B od strony ulicy Dolna Wilda. Na wprost wejścia znajduje się punkt informacyjny „Informacja". Po lewej stronie rozpoczyna się hol z systemem kolejkowym załatwiania spraw, punkty podawcze, płatna kserokopiarka samoobsługowa oraz poczekalnia. Dalej w lewą stronę za przeszklonymi drzwiami znajduje się Sala Obsługi. W strefie ogólnodostępnej dla klientów znajduje się jeszcze pomieszczenie z drukami podatkowymi, toaleta, w tym dla niepełnosprawnych oraz bufet, z możliwością zakupu posiłków i napojów. Pozostała część budynku to strefy ograniczonego dostępu dla klientów. Wejście do tych stref jest możliwe wyłącznie przy obecności pracownika lub po uzyskaniu odpowiedniej przepustki w Informacji.

Główne biura Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu znajdują się w segmencie B, pozostałe biura są również w segmentach A i B oraz łącznikach. Do poszczególnych 4 pięter oraz piwnicy każdego z budynków prowadzi winda dostosowana do wózków inwalidzkich oraz klatka schodowa. Wszystkie korytarze dostosowane są do przejazdu wózków inwalidzkich. Na parterze w segmencie A znajduje się pokój przystosowany dla „matki i dziecka".

Do wejścia głównego prowadzi bez krawężnikowy wjazd. Na Sali Obsługi i w Poczekalni słychać informacje głosowe systemu kolejkowego. Na wszystkich poziomach każdego z budynków znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed budynkiem znajdują się 2 miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz od strony budynku Urzędu Skarbowego Poznań-Nowe Miasto przy ul. Chłapowskiego, kolejne 2 - do pełnej dyspozycji osób uprzywilejowanych na czas załatwiania spraw w budynkach Zespołu Jednostek Skarbowych w Poznaniu.

Do budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dostęp jest taki sam jak pozostałych klientów.

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu udostępnia możliwość świadczenia na miejscu usług tłumacza (szczegóły: załatwianie spraw / dostępność / obsługa osób niepełnosprawnych).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 24.07.2020 Data publikacji: 24.07.2020 12:42 Data ostatniej modyfikacji: 27.07.2022 10:02
Autor: Wydział Zarządzania i Administrowania Nieruchomościami Osoba publikująca: Natalia Banaszak Osoba modyfikująca: Natalia Banaszak
Rejestr zmian