«Powrót

KAS i CBŚP zlikwidowały dużą fabrykę nielegalnych papierosów

KAS i CBŚP zlikwidowały dużą fabrykę nielegalnych papierosów

KAS i CBŚP zlikwidowały dużą fabrykę nielegalnych papierosów

Dwóch funkcjonariuszy stojących przy linii do produkcji papierosów, z prawej strony puste kartony
Cztery fotografie fragmentów linii produkcyjnej
Ciągnik siodłowy z naczepą wyjeżdżający z magazynu
  • Funkcjonariusze wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP)  zlikwidowali jedną z największych nielegalnych fabryk papierosów w Polsce.
  • Zabezpieczono 29 ton tytoniu, 8 milionów szt. papierosów oraz urządzenia do ich produkcji.
  • Zatrzymano 21 osób, w tym 19 obcokrajowców.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu oraz CBŚP przeprowadzili działania w województwach: wielkopolskim, mazowieckim, śląskim i lubelskim. W ich wyniku zatrzymano 21 osób, w tym 19 obcokrajowców.

Rekordowe 29 ton tytoniu i 8 mln szt. papierosów

W trakcie przeszukania kilku nieruchomości funkcjonariusze zlikwidowali jedną z największych nielegalnych fabryk papierosów w Polsce.  Zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, blisko 8 mln szt. papierosów, 29 ton tytoniu oraz kilkadziesiąt palet z półproduktami. Jako dowody w sprawie zabezpieczono również samochód dostawczy, 2 ciągniki siodłowe i 4 naczepy, które najprawdopodobniej służyły do przewozu papierosów i suszu tytoniowego.

Według szacunkowych obliczeń, gdyby zatrzymane papierosy i tytoń trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ok. 26 mln zł.

Wszyscy podejrzani aresztowani na 3 miesiące

Prokuratura Regionalna w Poznaniu przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych.
Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu zdecydował o aresztowaniu wszystkich podejrzanych na 3 miesiące.