«Powrót

Służba Celno-Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem

Służba Celno-Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem

Służba Celno-Skarbowa walczy z nielegalnym hazardem

Funkcjonariusz wewnątrz lokalu w trakcie kontroli
Dwa automaty wewnątrz lokalu
Monitoring przed wejściem do salonu gier

27 automatów do gier hazardowych zatrzymali w ostatnich dniach na terenie całej Wielkopolski  funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Nielegalne urządzenia trafiły do magazynów Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W dniu 29 maja funkcjonariusze Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Piły, w trakcie działań w „salonie gier" funkcjonującym na terenie Chodzieży, zatrzymali 6 automatów służących do nielegalnego urządzania gier hazardowych. W ramach czynności procesowych przesłuchano dwie osoby z obsługi, które potwierdziły, że w lokalu były urządzane gry o nagrody pieniężne. Potwierdziły to również eksperymenty procesowe przeprowadzone na każdym z automatów.

Sukcesem zakończyła się akcja przeprowadzona w Stęszewie w dniu 4 czerwca przez funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.Tutaj w monitorowanym lokalu usytuowanym w centralnym punkcie miasta zabezpieczono 11 nielegalnych automatów,  klucze serwisowe do maszyn oraz notatki dotyczące wygranych pieniężnych. Na miejscu, w obecności adwokata, przesłuchano właściciela lokalu.

Skuteczne działania były też udziałem funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Leszna i Kalisza, którzy w trakcie ostatniego tygodnia zatrzymali łącznie 12 nielegalnych urządzeń.

Zgodnie z obowiązującym prawem właścicielom nielegalnych automatów, bądź osobom udostępniającym lokal na ich wstawienie, grozi wysoka kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł  za każdy automat. Dodatkowo za urządzanie i prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, może zostać orzeczona dotkliwa kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.