«Powrót

Minister finansów Teresa Czerwińska otworzyła Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

Minister finansów Teresa Czerwińska otworzyła Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

Minister finansów Teresa Czerwińska otworzyła Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

  • W uroczystości otwarcia 11 kwietnia 2018 r. wziął również udział wiceminister finansów zastępca Szefa KAS Paweł Cybulski.
  • Minister Teresa Czerwińska i wiceminister Paweł Cybulski odbyli roboczą naradę z kierownictwem Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu i naczelnikami wielkopolskich urzędów skarbowych.

„Nowa infrastruktura to ułatwienie dla podatników. Dzięki niej wielkopolska KAS będzie jeszcze lepiej im służyć i zapewniać bezpieczeństwo finansów publicznych" - powiedziała minister Teresa Czerwińska w trakcie uroczystości.

Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu to jedna z największych tego typu inwestycji w Wielkopolsce. W trzech nowoczesnych, połączonych ze sobą budynkach działają Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu, Urząd Skarbowy Poznań-Wilda oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu. Oddanie do użytku nowych obiektów przełożyło się na podniesienie komfortu obsługi podatników, umożliwiło im załatwianie spraw w jednej lokalizacji, w nowoczesnej infrastrukturze.

Minister Finansów i z-ca Szefa KAS o wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej

„Wielkopolska jest drugim regionem w kraju pod względem wielkości wpływów podatkowych. W 2017 r. z tego województwa do budżetu wpłynęło 38,5 mld zł., Wpływy z podatków CIT, PIT i VAT wyniosły w Wielkopolsce prawie 28 mld 909 mln zł, co stanowiło ok. 10,4 proc. wpływów budżetu państwa z tytułu tych podatków. Te liczby obrazują jak ważne zadania realizuje wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa" – powiedziała Minister Finansów. Profesor Teresa Czerwińska podziękowała pracownikom i funkcjonariuszom z Wielkopolski za dobre wyniki i zaangażowanie.

Zastępca Szefa KAS Paweł Cybulski podkreślił, że otwarcie nowych obiektów w Poznaniu pokazuje, że administracja skarbowa w Wielkopolsce podnosi standardy swojego działania. „Naszym założeniem jest, aby Krajowa Administracja Skarbowa była organizacją nowoczesną i temu służą takie inwestycje jak Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu. Nowoczesność to komfort pracy naszych pracowników i załatwiania spraw przez naszych klientów" – powiedział wiceminister.

Dynamika wpływów z podatków CIT, PIT i VAT w Wielkopolsce

Dynamika wpływów z podatków CIT, PIT i VAT w Wielkopolsce

 

Do pobrania: prezentacja Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu w rok po utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej (plik PDF; 2 MB)