«Powrót

Wspieramy przedsiębiorców z centrum handlowego Marywilska 44

Wspieramy przedsiębiorców z centrum handlowego Marywilska 44

Wspieramy przedsiębiorców z centrum handlowego Marywilska 44

  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała rozwiązania dla przedsiębiorców z Marywilskiej 44.
  • Mogą oni wystąpić z wnioskiem m.in. o rozłożenie na raty podatku oraz odroczenie terminu jego zapłaty.
  • KAS uruchomiła specjalną, tymczasową infolinię pod numerem 22 460 59 30, gdzie poszkodowani przedsiębiorcy mogą pytać o rozliczenia podatkowe (PIT,VAT) oraz o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.

Krajowa Administracja Skarbowa wspiera przedsiębiorców, którzy w wyniku pożaru hali Marywilska 44 znaleźli się w trudnej sytuacji. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą, mogą liczyć na ulgi stanowiące pomoc publiczną, a także na ulgi nie stanowiące pomocy publicznej i pomoc de minimis.

Jak uzyskać ulgę

Podatnicy na podstawie art. 67a Ordynacji podatkowej mogą wnioskować o:

We wniosku należy opisać swoją sytuację i uzasadnić potrzebę otrzymania ulgi.

Ocena zasadności udzielenia ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych przeprowadzana będzie odrębnie w każdej sprawie przez organ podatkowy, z uwzględnieniem ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego. Takie wnioski rozpatrywane będą w pierwszej kolejności.

Wnioski można również złożyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę biznes.gov.pl lub przez konto w e-Urzędzie Skarbowym

Przypominamy, że w przypadku ulg, które stanowią pomoc de minimis, łączna wartość pomocy dla jednego beneficjenta nie może przekroczyć równowartości 300 tys. euro (w ciągu 3 lat).

Infolinia

Dodatkowo pod numerem 22 460 59 30, przedsiębiorcy mogą otrzymać niezbędne informacje o rozliczeniach podatkowych (PIT,VAT) oraz o możliwych ulgach w spłacie zobowiązań podatkowych.

Infolinia będzie czynna od 17 do 29 maja 2024 r., w godz. 8:00-15:00.

Przedsiębiorco, jeśli masz pytania zadzwoń na Infolinię lub przyjdź do urzędu skarbowego. Eksperci z KAS pomogą rozwiązać Twój problem. Możesz wcześniej umówić wizytę w urzędzie na dogodny termin telefonicznie lub za pomocą formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl w zakładce umów wizytę w urzędzie skarbowym.