«Powrót

Konferencja na temat aktualnych wyzwań podatkowo-księgowych

Konferencja na temat aktualnych wyzwań podatkowo-księgowych

Konferencja na temat aktualnych wyzwań podatkowo-księgowych

  • Eksperci KAS z woj. Wlkp. uczestniczyli w konferencji „Aktualne wyzwania podatkowo-księgowe."
  • Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu, Oddział Konin we współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Koninie.
  • Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu objął konferencję patronatem honorowym.

Konferencję poświęcono aktualnym wyzwaniom podatkowo-księgowym. Jednym z panelistów był z-ca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu - Pan Dariusz Strugliński. W trakcie swojego wystąpienia omówił zagadnienia związane z rozliczeniem podatku dochodowego za 2022 r. Ponadto poinformował uczestników konferencji o nowych sposobach wsparcia klienta, w tym o nowej formie kontaktu z urzędem skarbowym za pomocą elektronicznej platformy e-Urząd, która pozwala klientowi KAS na załatwienie formalności bez wizyty w urzędzie. Zwrócił również uwagę na materiały i informacje dostępne na stronach internetowych Ministerstwa Finansów, a także na szkolenia podatkowe organizowane przez Wielkopolską KAS.

Pozostałe panele konferencji dotyczyły takich obszarów jak nowe obowiązki płatników PIT od 2023 r., perspektywy zawodu księgowego oraz przygotowaniu sprawozdania finansowego za 2022 rok.
Wydarzenie było również okazją do promocji pracy w Służbie Celno-Skarbowej. Osoby zainteresowane pracą w wielkopolskiej KAS, miały możliwość uzyskania pełnej informacji o warunkach pracy w naszej instytucji.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 08.11.2022 Data publikacji: 08.11.2022 08:23 Data ostatniej modyfikacji: 08.11.2022 08:28
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu Osoba publikująca: Justyna Alejska Osoba modyfikująca: Justyna Alejska
Rejestr zmian