«Powrót

Środy z usługą Twój e-PIT w Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie

Środy z usługą Twój e-PIT w Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie

Środy z usługą Twój e-PIT w Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nową usługą Twój e-PIT dostępną na stronie podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie), upraszczającą do minimum złożenie zeznania podatkowego - zrobisz to teraz przez Internet w kilku prostych krokach, nie wychodząc z domu. Jeśli nie masz komputera z podłączeniem do Internetu, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska komputerowego w urzędzie skarbowym.

Dodatkowo, w każdą środę w Urzędzie Skarbowym w Wolsztynie pracownicy w godz. 8.00 – 14.00 będą pełnić dyżur informacyjny i pomogą wszystkim zainteresowanym wysłać zeznanie za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

UWAGA:

Aby zalogować się do usługi Twój e-PIT i przesłać zeznanie drogą elektroniczną, potrzebne będą następujące dane:

  1. PESEL (albo: NIP i data urodzenia), kwota przychodu z deklaracji za rok 2017 oraz kwota przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018,
    LUB
  2. dane logowania do profilu zaufanego.

Dla potwierdzenia prawidłowości wygenerowanych automatycznie danych w usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą zabrać ze sobą informacje od płatników np. PIT-11, PIT-11A, PIT-8C, nr PESEL dzieci.

Osoby, które chcą skorzystać z ulg i odliczeń powinny posiadać dokumenty potwierdzające odliczenie.