«Powrót

Kontakt z urzędami skarbowymi – informacja dla podatników

Kontakt z urzędami skarbowymi – informacja dla podatników

Kontakt z urzędami skarbowymi – informacja dla podatników

Osoba siedząca przy stole z telefonem i komputerem
Infografika z numerami infolinii dla poszczególnych województw oraz adresami e-mail i stron internetowych dla rozliczeń PIT
  • Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęcają do korzystania z e-usług oraz kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie.
  • Twój e-PIT i e-Deklaracje pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.
  • Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwe jest ograniczenie dostępności budynków urzędów skarbowych dla klientów tylko do sal obsługi podatnika.

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie ograniczona przez ochronę. Działania te będą dostosowane do warunków lokalowych i organizacyjnych poszczególnych urzędów skarbowych.

Przypominamy, że MF i KAS oferują wygodne i bezpieczne sposoby rozliczenia podatków bez wychodzenia z domu, poprzez Twój e-PIT i e-Deklaracje. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z KAS. 

Więcej informacji znajdziesz na podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).

Oprócz usługi Twój e-PIT (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) i systemu e-Deklaracje (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), na stronie podatki.gov.pl znajdują się wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:

Kontakt telefoniczny z KAS

Numery infolinii KIS:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Dla usługi Twój e-PIT została dedykowana specjalna linia telefoniczna (wybieranie tonowe).

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00.

Dodatkowy dyżur zaplanowany jest w sobotę 25 kwietnia 2020 r. w godz. od 7.00 do 15.00.

 

Wojewódzkie infolinie PIT

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego zapraszamy do skorzystania z infolinii PIT uruchomionej we wszystkich urzędach skarbowych województwa oraz Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu – wykaz numerów infolinii do pobrania (plik PDF, 116 KB).

Media społecznościowe

O wszystkich działaniach związanych z rozliczeniem PIT  informujemy na profilu FB akcji (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), a także na profilach MF (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) i KAS (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) na Twitterze.