«Powrót

Ponad 1.300 szt. nierzetelnych faktur. 4 osoby tymczasowo aresztowane

Ponad 1.300 szt. nierzetelnych faktur. 4 osoby tymczasowo aresztowane

Ponad 1.300 szt. nierzetelnych faktur. 4 osoby tymczasowo aresztowane

Plakat informacyjny. na czarnym tle napis: ruszył proces przeciwko 10 osobom, działającym w zorganizowanej grupie przestępczej. To efekt działań funkcjonariuszy wielkopolskiej KAS. Z prawej strony plik dokumentów.
  • Ruszył proces przeciwko 10 osobom, działającym w zorganizowanej grupie przestępczej.
  • Stary Skarbu Państwa to ponad 24 mln zł.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszył proces przeciwko 10 osobom, działającym w zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżeni czerpali korzyści majątkowe z dostaw granulatów tworzyw sztucznych na terytorium Polski. Rozpoczęty proces to efekt współpracy Wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Centralnego Biura Śledczego Policji (CPŚP) oraz Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Nierzetelne faktury

Członkowie grupy wystawiali i posługiwali się „pustymi" fakturami, wykorzystując do tego liczne firmy działające w latach 2018-2019. Łącznie do obrotu gospodarczego wprowadzili ponad 1.300 szt. nierzetelnych faktur. Straty Skarbu Państwa to ponad 24 mln zł.

Zarzuty i tymczasowy areszt

Podejrzanym postawiono zarzut prania brudnych pieniędzy na kwotę blisko 5 mln zł. 4 osoby zostały tymczasowo aresztowane. Jedna z nich poszukiwana była listem gończym. Grupa przestępcza działała na terenie całego kraju – głównie na Śląsku i w Warszawie, jak również w Czechach i Słowacji.