«Powrót

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Technik kryminalistyki pokazuje dziecku jak pobrać swoje odciski palców.
Stoisko edukacyjne wielkopolskiej KAS z okazami CITES
Dzieci oglądają samochód służbowy OCR
Stoisko edukacyjne wielkopolskiej KAS z okazami CITES
Stoisko edukacyjne wielkopolskiej KAS

W sobotę w Gostyniu odbyła się IV edycja Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel". Jest to jedyny festiwal kryminału historycznego w Polsce.

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszego specjalisty w tej dziedzinie – technika kryminalistyki. Towarzyszyliśmy mu ze stoiskiem edukacyjnym wielkopolskiej KAS, pełnym różnych niespodzianek. Największą jego atrakcją była możliwość pobrania swoich odcisków palców. Nasz technik opowiadał o swojej pracy oraz o niezbędnych narzędziach do jej wykonywania. Odwiedzający mogli samodzielnie zabezpieczyć  ślady swoich linii papilarnych. Najmłodsi mogli poznać czworonożnego funkcjonariusza Argosa – najlepszego specjalistę w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych.

Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć radiowóz Służby Celno-Skarbowej z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych (OCR). Nie tylko najmłodsi mogli zasiąść za jego kierownicą, ale równie chętnie z tej możliwości korzystali opiekunowie swoich pociech. Wśród atrakcji były też pamiątki wykonane z gatunków zagrożonych wyginięciem, zatrzymane na lotnisku. Pokazywaliśmy odwiedzającym, jak nie zostać podróżnym „przemytnikiem", czyli jakich lepiej pamiątek nie przywozić z zagranicznych wojaży.

Przygotowaliśmy też kącik dla najmłodszych z różnymi konkursami i zabawami.

To był dzień pełen atrakcji. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.