«Powrót

Umów wizytę w urzędzie skarbowym, nowe zasady obsługi bezpośredniej

Umów wizytę w urzędzie skarbowym, nowe zasady obsługi bezpośredniej

Umów wizytę w urzędzie skarbowym, nowe zasady obsługi bezpośredniej

Klawiatura z czerwonym przyciskiem z napisem: umów. Obok napis: wizyta w urzędzie skarbowym
  • Od 17 sierpnia wielkopolskie urzędy skarbowe funkcjonują w nowym modelu obsługi bezpośredniej podatników.
  • Sprawę wymagającą bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie można załatwić wyłącznie po wcześniejszym zarezerwowaniu planowanej wizyty.
  • Zmiany zostają wprowadzone w celu zapewnienia podatnikom jeszcze większego bezpieczeństwa oraz komfortu podczas załatwiania spraw.

Nowy model obsługi od 20 lipca ruszył pilotażowo w czterech urzędach skarbowych naszego województwa: w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni.
W drugim etapie – rozpoczynającym się 3 sierpnia – modelem tym zostały objęte kolejne urzędy skarbowe Wielkopolski, a od 17 sierpnia zacznie on funkcjonować także w poznańskich urzędach.

Jak zarezerwować wizytę - najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie".
Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia.

- Liczymy, że nowa możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Umawiając wizytę możemy skorzystać z kart usług, dzięki którym będziemy wiedzieli jakie dokumenty ze sobą zabrać. Z kolei dzięki wprowadzeniu zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni, chcemy uniknąć kolejek co z pewnością powinno poprawić komfort obsługi podatników.

Oczywiście nadal aktywne pozostają wszystkie dotychczasowe zdalne formy załatwiania spraw w urzędach skarbowych, do których zachęcamy w pierwszej kolejności. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej oraz możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych poprzez strony: www.podatki.gov.plwww.biznes.gov.pl można skorzystać ze specjalnych, dedykowanych numerów telefonicznych działających w poszczególnych urzędach skarbowych. Ich numery można znaleźć na stronach poszczególnych urzędów w zakładce Kontakt.

- Do urzędu umawiajmy się jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez Internet, żeby niepotrzebnie nie czekać w kolejce oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych klientów.

Jeżeli chcesz zarezerwować wizytę, zapraszamy na stronę z aplikacją – kliknij, aby przejść do strony


 

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 17.08.2020 Data publikacji: 17.08.2020 10:19 Data ostatniej modyfikacji: 17.08.2020 10:33
Autor: IAS Poznań Osoba publikująca: Paulina Mazurczak Osoba modyfikująca: Paulina Mazurczak
Rejestr zmian