«Powrót

Minister Finansów odwiedził Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

Minister Finansów odwiedził Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

Minister Finansów odwiedził Zespół Jednostek Skarbowych w Poznaniu

Minister Finansów  podaje rękę i teczkę dotychczasowej dyrektor IAS za stołem prezydialnym. Z prawej strony Szef KAS z lewej strony nowy dyrektor IAS w Poznaniu
Szef KAS przemawia  stojąc za stołem prezydialnym. Z jego prawej strony dotychczasowa dyrektor IAS, Minister Finansów i nowy dyrektor IAS w Poznaniu
Dotychczasowa dyrektor IAS  przemawia  stojąc za stołem prezydialnym skierowana do siedzącego z jej prawej strony Ministra Finansów. Z jej lewej strony siedzi Szef KAS. Z prawej strony ministra siedzi  nowy dyrektor IAS w Poznaniu
  • „Podatki to przede wszystkim inwestycja we wspólne dobro społeczne" – mówił Minister Finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z kadrą kierowniczą Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.
  • To pierwsza wizyta nowego szefa resortu finansów w terenie.

Wizyta Ministra Finansów Tadeusza Kościńskiego w Zespole Jednostek Skarbowych w Poznaniu była okazją do podziękowania dotychczasowej dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu p. Agnieszce Szymankiewicz,  podsumowania osiągnięć Krajowej Administracji Skarbowej w Wielkopolsce, a także wręczenia nominacji nowemu dyrektorowi p. Markowi Kołacińskiemu, dotychczasowemu z-cy dyrektora IAS w Łodzi.

Towarzyszący ministrowi Szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak zaznaczył rolę sektora prywatnego w kształtowaniu dochodów budżetowych – „Biznes jest naszym partnerem, musimy umieć z nim rozmawiać".

Ustępująca dyrektor IAS podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Wielkopolska jako jeden z największych regionów od lat zajmuje czołowe miejsce w generowaniu dochodów budżetowych. Na jej terenie aktywnie działa ponad 390 tys. firm. W latach 2017-2019 Wielkopolski fiskus przekazał do budżetu państwa ponad 103 mld zł.

„Wielkopolska jest jednym z kluczowych regionów. To wynika z liczby obsługiwanych przedsiębiorców, ale także ciężkiej pracy naszych koleżanek i kolegów. Izba stale zwiększa wpływy z VAT, PIT, CIT. Wiele sukcesów w zwalczaniu przestępczości gospodarczej ma Wielkopolski UCS" – dodał Szef KAS.

Tylko w ostatnim czasie ujawniono kilka przypadków obrotu fałszywymi fakturami  VAT – ostatni z nich dotyczył obrotu fakturami na kwotę 10 mln zł.