«Powrót

Rezerwacja wizyt - informacje

Rezerwacja wizyt - informacje

Rezerwacja wizyt - informacje

NOWE ZASADY OBSŁUGI PODATNIKA


W związku z potrzebą zapewnienia podatnikom większego bezpieczeństwa oraz komfortu wprowadziliśmy nowe zasady obsługi w urzędach skarbowych.

Od 20 lipca 2020 roku sprawę w urzędach skarbowych: w Koninie, w Lesznie, w Pile i we Wrześni załatwisz wyłącznie po dokonaniu rezerwacji planowanej wizyty.

Od 3 sierpnia 2020 roku ten model obsługi obowiązuje również w pozostałych urzędach skarbowych w Wielkopolsce, z wyłączeniem Poznania oraz powiatu poznańskiego.

W poznańskich urzędach skarbowych nowe zasady obsługi wejdą w życie od 17 sierpnia 2020 roku.

Konieczność rezerwacji planowanej wizyty nie dotyczy wyspecjalizowanych urzędów skarbowych (Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu oraz Drugiego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Kaliszu).

Na wizytę w urzędzie skarbowym możesz umówić się korzystając z jednego z trzech możliwych sposobów:

  • elektronicznie – dzięki systemowi Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym,
  • telefonicznie – dzwoniąc do swojego urzędu skarbowego,
  • podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie rezerwacji wizyt.
Nie musisz rezerwować wizyty, jeśli chcesz jedynie złożyć dokumenty, a Twoja sprawa nie wymaga konsultacji z pracownikiem urzędu.

ZASADY KORZYSTANIA Z USŁUGI „REZERWACJA WIZYTY W URZĘDZIE SKARBOWYM"

  1. Zarezerwuj wizytę wybierając datę i godzinę, w której możesz przyjść do urzędu.
  2. Odbierz pocztę e-mail, jeżeli podasz jej adres. Otrzymasz informację potwierdzającą rezerwację wizyty ze wszystkimi szczegółami. Warto tę informację wydrukować i mieć ze sobą podczas wizyty.
  3. Przyjdź do urzędu na godzinę wskazaną w rezerwacji i udaj się do miejsca wskazanego szczegółowo w potwierdzeniu rezerwacji.
  4. Jeśli wiesz, że nie możesz skorzystać z zarezerwowanej wcześniej wizyty, odwołaj ją dzwoniąc do urzędu. Dzięki temu inna osoba będzie mogła szybciej załatwić swoją sprawę.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAŁATWIENIA SPRAWY


Aby przygotować się do załatwienia sprawy możesz zapoznać się z informacjami zawartymi w opracowanych kartach usług (kliknij, aby przejść do strony).

Zarezerwuj wizytę w urzędzie skarbowym (kliknij aby przejść do strony rezerwacji)

Regulamin rezerwacji wizyty w urzędzie skarbowym (plik PDF, 642 KB)

W przypadku rezygnacji z wizyty w urzędzie skarbowym, po uprzednim dokonaniu rezerwacji, należy ją anulować poprzez kontakt telefoniczny z urzędem, w którym była zaplanowana wizyta. Umożliwi to skorzystanie z terminu wizyty innym oczekującym osobom.

Rejestr zmian