«Powrót

Umowa o współpracy z Zespołem Szkół Handlowych

Umowa o współpracy z Zespołem Szkół Handlowych

Umowa o współpracy z Zespołem Szkół Handlowych

Dwa egzemplarze podpisanego porozumienia w teczkach leża na stole w gabinecie
Uczniowie klas mundurowych przechodzą przez odprawę celną na lotnisku Port Lotniczy - Poznań Ławica
  • Dyrektor IAS w Poznaniu podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca' 56 w Poznaniu.
  • Umowa reguluje proces kształcenia uczniów na kierunku „Technik eksploatacji portów i terminali".
  • Porozumienie daje uczniom szereg korzyści.

Umowa o współpracy

Z Zespołem Szkół Handlowych w Poznaniu współpracujemy od kilku lat, a podpisanie porozumienia nadało tej współpracy formalne ramy. Umowa określa m.in. organizację praktyk uczniowskich w jednostkach Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu oraz edukację na temat codziennych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Korzyści dla uczniów

Uczniowie klas mundurowych mają regularny kontakt z naszą instytucją. Cyklicznie organizowane są wycieczki edukacyjne do wybranych oddziałów celnych. Takie spotkania dają możliwość poznania miejsc, funkcjonariuszy oraz charakteru ich pracy.

Młodzież regularnie podnosi swoje kompetencje w Oddziale Celnym Port Lotniczy - Poznań Ławica pod okiem funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej KAS. W ubiegłym roku uczniowie klas mundurowych odwiedzili również jeden z koncernów tytoniowych w Wielkopolsce. Wizyta ta poszerzyła ich wiedzę na temat przemysłu tytoniowego oraz obowiązkach podatkowych z nim związanych.

Plany na przyszłość

Umowa otwiera kolejny etap współpracy z Zespołem Szkół Handlowych w Poznaniu. Mamy nadzieję, że w jej efekcie wielu z dzisiejszych uczniów zasili w przyszłości szeregi wielkopolskiej KAS.