«Powrót

Wizyta Szefa KAS w Lesznie

Wizyta Szefa KAS w Lesznie

Wizyta Szefa KAS w Lesznie

Szef KAS Marian Banaś przemawia do zgromadzonych
Wystąpienie Pani Andżeliki Możdzanowskiej
Widok sali i zgromadzonych gości - na pierwszym planie Szef KAS Marian Banaś, Pani Andżelika Możdzanowska i Dyrektor IAS w Poznaniu Pania Agnieszka Szymankiewicz
Punkt informacyjny KAS
Szef KAS wśród pracowników Krajowej Informacji Skarbowej

· 21 czerwca br. wiceminister finansów Marian Banaś uczestniczył w spotkaniu z przedsiębiorcami.

·  Odwiedził też pracowników Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Lesznie było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach ogólnopolskiego cyklu „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany". Rozmawiano o Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm. W konferencji uczestniczyli dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Agnieszka Szymankiewicz oraz Zastępca Dyrektora KIS kierujący Delegaturą KIS w Lesznie Urszula Marcinowska.

W strefie informacyjnej eksperci z wielkopolskiej KAS oraz konsultanci z delegatury KIS w Lesznie wyjaśniali przedsiębiorcom podatkowe aspekty związane z prowadzeniem biznesu i odpowiadali na pytania dotyczące opodatkowania działalności gospodarczej.

Uproszczenia w prawie podatkowym elementem Konstytucji Biznesu
Uproszczenia w prawie podatkowym włączone zostały do Konstytucji Biznesu. Równolegle Ministerstwo Finansów we współpracy z Krajową Administracją Skarbową wypracowało nowy model funkcjonowania. Ten modus operandi – realizowany jako filozofia 3xP: prosty, przyjazny i przejrzysty system podatkowy – otwiera ważny rozdział w relacjach z podatnikami.

„Chcemy aby przedsiębiorcy mieli poczucie, że przepisy służą ochronie uczciwego biznesu. Działania KAS już teraz oparte są na Konstytucji Biznesu, co oznacza, że urzędy podczas rozpatrywania spraw z udziałem przedsiębiorców stosują takie zasady, jak domniemanie uczciwości przedsiębiorcy oraz szybkość działania. Sam byłem kiedyś przedsiębiorcą i doskonale Państwa rozumiem. Zależy mi aby relacje świata biznesu z administracją skarbową były jak najlepsze. Chcemy aby przedsiębiorcy czuli, że to jest ich państwo i bezpiecznie rozwijali swój biznes."  - powiedział Szef KAS Marian Banaś.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej Agnieszka Szymankiewicz przedstawiła prezentację Ministerstwa Finansów ,,3×P w praktyce - podatkowe udogodnienia dla firm" .

„Chcemy budować relacje wzajemnego szacunku, aby przedsiębiorca czuł się partnerem w relacjach z administracją skarbową" - podkreśliła.

Szef KAS w Delegaturze Krajowej Informacji Skarbowej w Lesznie
Spotkanie z przedsiębiorcami było okazją do odwiedzenia Delegatury Krajowej Informacji Skarbowej w Lesznie. Szef KAS Marian Banaś spotkał się tam z pracownikami infolinii i działów przygotowujących projekty interpretacji indywidualnych. W rozmowach z pracownikami i kadrą kierowniczą podziękował za wkład we wspólny sukces jakim była przeprowadzona w 2017 r. reforma administracji skarbowej.

"Bez Was, bez Waszej pracy i zaangażowania nie udałoby się ograniczyć szarej strefy, zredukować luki w VAT, a jednocześnie skutecznie wspierać uczciwych podatników w płaceniu podatków."- podkreślał Marian Banaś.

Informował też pracowników o trwających w Ministerstwie Finansów pracach legislacyjnych, m.in. nad Nową Ordynacją Podatkową, która ma zapewnić przejrzystość, prostotę i przyjazność prawa podatkowego, a tym samym kontaktów podatnika z administracją skarbową.

***

„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" – to hasło ogólnopolskich spotkań informacyjnych organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa są partnerami tego przedsięwzięcia. Celem regionalnych spotkań z przedstawicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest przybliżenie im nowych rozwiązań prawnych, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej.

Źródło: Ministerstwo Finansów