«Powrót

Praktyki w wielkopolskiej administracji skarbowej

Praktyki w wielkopolskiej administracji skarbowej

Praktyki w wielkopolskiej administracji skarbowej

Nauka w klasach o profilu mundurowym oferowana przez szkoły kształcenia zawodowego jest dla uczniów ciekawą propozycją na rynku edukacji. Przybliża charakterystykę pracy funkcjonariuszy mundurowych oraz przygotowuje merytorycznie do pracy w tym nietypowym zawodzie.
Na przełomie 2017 i 2018 r. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu podpisał dwie umowy o praktyczną naukę zawodu, z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie dla kierunku kształcenia w zawodzie "technik ekonomista" oraz z Zespołem Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca'56 w Poznaniu dla kierunku kształcenia w zawodzie "technik eksploatacji portów i terminali".
Od stycznia 2018 r. uczniowie mogą odbywać praktyki w Wielkopolskim Urzędzie Celno-Skarbowym, w Izbie Administracji Skarbowej w Poznaniu albo w wybranym przez siebie urzędzie skarbowym z woj. wielkopolskiego.

Ponadto, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu nawiązał współpracę z zakresie realizacji kształcenia studentów z  Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie i podpisał porozumienie dotyczące praktyk studenckich. Dzięki temu, studia drugiego stopnia na kierunku "gospodarka i administracja publiczna" stały się studiami magisterskimi o profilu praktycznym.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 05.02.2018 Data publikacji: 05.02.2018 12:14 Data ostatniej modyfikacji: 05.02.2018 15:42
Autor: Justyna Alejska Osoba publikująca: Justyna Alejska Osoba modyfikująca: Justyna Alejska
Rejestr zmian