«Powrót

PIT na ostatniej prostej - jak szybko i sprawnie złożyć zeznanie

PIT na ostatniej prostej - jak szybko i sprawnie złożyć zeznanie

PIT na ostatniej prostej - jak szybko i sprawnie złożyć zeznanie

Uśmiechnięta młoda kobieta i napis jeszcze 7 dni na złożenie PIT

Niedługo kończy się kwiecień, a wraz z nim czas na rozliczenie się z fiskusem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zwlekaj i rozlicz się już dziś. Sprawdź jakie udogodnienia przygotowaliśmy, by Ci to ułatwić.

E-deklaracje

To znany i z roku na rok coraz popularniejszy sposób przesyłania PIT-ów. Do 15 kwietnia Polacy przesłali internetowo już prawie 8,4 mln deklaracji PIT. Ich liczba rośnie, bo e-deklaracje to szybka i wygodna metoda rozliczenia - bez wychodzenia z domu i czekania w urzędowych kolejkach. Wystarczy wejść na e-deklaracje.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz lub skorzystać z darmowej aplikacji komputerowej. Nie potrzeba drogich programów ani elektronicznego podpisu - do autoryzacji służy kwota przychodu z ubiegłorocznego PIT-a.

PFR, czyli gotowe zeznanie, które czeka na Twoją akceptację

Koniec ze żmudnym przepisywaniem danych do odpowiednich rubryk, obliczeniami i ryzykiem pomyłki. Aby elektroniczna wysyłka PIT-a stała się jeszcze prostsza, trzy lata temu Ministerstwo Finansów wprowadziło nową usługę: wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (ang. pre-filled tax return, czyli w skrócie PFR). Możesz z niego skorzystać, jeśli rozliczasz się na formularzu PIT-37 lub PIT-38. Po zalogowaniu się na stronie Portalu Podatkowego (link otwiera nowe okno w innym serwisie) otrzymasz gotowy formularz, wypełniony danymi wykazanymi w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę. Możesz uzupełnić go np. o ulgi, odliczenia czy informację o przekazaniu 1% podatku na organizację pożytku publicznego, a następnie zatwierdzić i wysłać elektronicznie.

PIT-OP, czyli jak prosto przekazać 1% podatku

Ułatwienia czekają też na seniorów, którzy nie muszą już rozliczać PIT-a, ale chcieliby to zrobić, by przekazać swój 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Teraz czeka na nich uproszczony formularz, w którym wskażą jedynie numer KRS wybranej OPP. Resztą zajmie się już urząd skarbowy.

Wydłużone godziny otwarcia urzędów

Na tych, którzy nie mogą lub nie chcą skorzystać z elektronicznych rozwiązań, czekamy oczywiście w urzędach skarbowych. W ostatnich dniach kwietnia: 26, 27 oraz 30-go zapewnimy wydłużone godziny otwarcia - wszystkie urzędy skarbowe w Wielkopolsce będą czynne do 18.00, aby zapewnić możliwość rozliczenia także tym, którzy nie mogą dotrzeć do nas wcześniej.

Pamiętaj: PIT można składać do 30 kwietnia 2018 r. Oszczędź sobie jednak stresu i nie czekaj na ostatnią chwilę - wyślij deklarację już dziś.

***

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.szybkipit.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i profilu na FB (link otwiera nowe okno w innym serwisie).