«Powrót

Funkcjonariusze zabezpieczyli 200 kg nielegalnego tytoniu i 150 tys. papierosów

Funkcjonariusze zabezpieczyli 200 kg nielegalnego tytoniu i 150 tys. papierosów

Funkcjonariusze zabezpieczyli 200 kg nielegalnego tytoniu i 150 tys. papierosów

papierosy luzem w dużych pudełkach i worki z tytoniem
paczki papierosów w dużej ilości wyłożone na podłodze

Kolejne zatrzymania nielegalnych wyrobów tytoniowych w Wielkopolsce. Efektem ostatnich akcji służb w powiecie konińskim było ujawnienie papierosów i tytoniu bez znaków akcyzy, których wprowadzenie na rynek skutkowało uszczupleniem podatku akcyzowego na kwotę sięgającą ponad 280 tys. zł.

14 lutego br. w jednej z miejscowości na terenie powiatu konińskiego Wielkopolska Służba Celno-Skarbowa w trakcie prowadzenia działań we współpracy z funkcjonariuszami Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim ujawniła u jednego z mieszkańców 159 kg krajanki tytoniowej.

Tego samego dnia zespół funkcjonariuszy celno-skarbowych i funkcjonariuszy Straży Granicznej znalazł w jednym z samochodów osobowych ponad 115 tys. papierosów bez polskich oznaczeń akcyzowych, do zakupu których przyznał się kierowca pojazdu. W obu przypadkach mężczyźni dobrowolnie poddali się odpowiedzialności. Wymierzono im kary grzywny w łącznej wysokości 70 tys. zł.

Dzień później funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego we współpracy z Komendą Miejską Policji w Koninie dokonali kolejnego ujawnienia. Z informacji uzyskanych przez służby, na terenie jednej z miejscowości w powiecie konińskim mogła być prowadzona nielegalna sprzedaż wyrobów tytoniowych. W trakcie przeprowadzonych czynności na miejscu znaleziono prawie 35 tys. sztuk papierosów i ponad 34 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Do ich nabycia przyznała się właścicielka lokalu, dobrowolnie poddając się odpowiedzialności karnej i zobowiązując do wpłaty grzywny w wysokości 28 tys. zł.