«Powrót

Zlikwidowano nielegalną tytoniową manufakturę

Zlikwidowano nielegalną tytoniową manufakturę

Zlikwidowano nielegalną tytoniową manufakturę

Funkcjonariusz służby celno-skarbowej przy zatrzymanej linii produkcyjnej
Taśma produkcyjna z nielegalnymi papierosami
Nielegalny sprzęt do wyrobu papierosów
Funkcjonariusz policji zatrzymujący podejrzanego
Kartony z podróbkami papierosów
Karton z podróbkami papierosów

Policjanci z CBŚP Zarząd w Poznaniu i KMP w Koninie wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego  zlikwidowali fabrykę nielegalnych wyrobów tytoniowych. Do sprawy zatrzymano cztery osoby, w tym mężczyznę podejrzanego o organizowanie "lewego" procederu.

Wspólne działania przeprowadzono w Opatówku koło Kalisza pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.  

Funkcjonariusze weszli na teren nielegalnej tytoniowej manufaktury, gdzie na gorącym uczynku, w trakcie produkcji papierosów, zatrzymano trzech mężczyzn narodowości ukraińskiej oraz obywatela naszego kraju, mieszkańca powiatu konińskiego.  Zabezpieczono linię technologiczną do produkcji papierosów, znaczną liczbę gotowych papierosów oraz  tytoniu, a także  inne konieczne do nielegalnej produkcji komponenty, w tym opakowania kartonowe z podrobionymi logotypami znanych producentów.
 

Jednocześnie policjanci z Konina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą i organizację nielegalnej produkcji. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz samochodu znaleziono i zabezpieczono niemal 500 tysięcy sztuk papierosów i ponad pół tony tytoniu. Zatrzymany w przeszłości wielokrotnie był karany za podobne przestępstwa, a ponadto ciążył na nim kilkuletni wyrok pozbawienia wolności i nakaz doprowadzenia do odbycia tej kary.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim  zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Łącznie zabezpieczono 2343 kg tytoniu oraz 788.519 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość kontrabandy wynosi 2 mln 155 tys. złotych.

Pliki do pobrania