«Powrót

Wielkopolska służba celno-skarbowa skuteczna w walce z tytoniową szarą strefą

Wielkopolska służba celno-skarbowa skuteczna w walce z tytoniową szarą strefą

Wielkopolska służba celno-skarbowa skuteczna w walce z tytoniową szarą strefą

Funkcjonariusze i zabezpieczone papierosy
Nielegalne papierosy
Maszyna do produkcji tytoniu

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu w powiecie gnieźnieńskim.

W nocy z 15 na 16  marca funkcjonariusze przeszukali teren posesji w okolicach Gniezna.   Działania podjęto z uwagi na podejrzenia prowadzenia na terenie wytypowanej lokalizacji nielegalnej produkcji tytoniu.

Jak się okazało, podejrzenia były w pełni uzasadnione. W jednym z budynków ujawniono agregat prądotwórczy, znaczną ilość nieoznaczonych worków z tytoniem, papierosy bez znaków akcyzy a także półprodukty służące do wyrobu papierosów. Jednocześnie na terenie Gniezna zatrzymano samochód ciężarowy, którym próbowano wywieźć linię do produkcji papierosów użytkowaną wcześniej w przeszukanej lokalizacji.

Łącznie funkcjonariusze zajęli blisko 1,2 tony tytoniu oraz 1170 szt. papierosów o rynkowej wartości niemal 1.200.000 złotych.

Zabezpieczone urządzenia, tytoń, papierosy oraz półprodukty trafiły do magazynów Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W ciągu 2,5 miesiąca bieżącego roku wielkopolska służba celno-skarbowa namierzyła i zlikwidowała na terenie województwa  już cztery nielegalne wytwórnie wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zajęli prawie 6 ton tytoniu i 630 tys. szt. papierosów