«Powrót

Teoria w praktyce czyli pierwsza pomoc na drodze

Teoria w praktyce czyli pierwsza pomoc na drodze

Teoria w praktyce czyli pierwsza pomoc na drodze

fot. e-poznan
szkolenie BHP
szkolenie BHP 2
szkolenie BHP 3
szkolenie BHP 4

W dniu 6 czerwca 2018 rokupo godzinie 8:00 funkcjonariusz – ratownik z Urzędu Celno-Skarbowego  i pracownik - ratownik Działu BHP Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, będąc w drodze na szkolenie udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku drogowym. Jadąca skuterem 30-latka straciła panowanie nad pojazdem i upadła na jezdnię. Zatrzymujący się kierowcy wezwali Zespoł Ratownictwa Medycznego, a nasi ratownicy przystąpili do oceny stanu poszkodowanej, zebrania wywiadu oraz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dwuosobowy zespół błyskawicznie zaopatrzył poszkodowaną i przekazał ją przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom medycznym.

Warto nadmienić, iż nie jest to pierwsza sytuacja udzielania pomocy przez tę dwójkę. W tym roku udzielili pierwszej pomocy starszemu mężczyźnie, który stracił przytomność.

Nasi ratownicy prowadzili w maju br. w Zespole Jednostek Skarbowych warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekazując uczestnikom m. in. informacje jak istotne jest zdecydowane podjęcie akcji ratowniczej na miejscu wypadku. I tak o to po raz kolejny znajomość teorii przydała się w praktyce.