«Powrót

O wartości celnej i klasyfikacji towarowej

O wartości celnej i klasyfikacji towarowej

O wartości celnej i klasyfikacji towarowej

Szanując duże zainteresowanie firm i agencji celnych szkoleniami prowadzonymi przez Izbę Administracji Skarbowej w Poznaniu, zorganizowano dla nich spotkanie z ekspertami w dziedzinie wartości celnej towaru i klasyfikacji towarowej. Gości przyjęto w Centrum Szkoleniowym w nowej siedzibie Zespołu Jednostek Skarbowych w Poznaniu.

 

 

W temacie wartości celnej towarów słuchacze mogli zapoznać się ze zmianami dotyczącymi wartości celnej wynikającymi z Unijnego Kodeksu Celnego, między innymi w zakresie kursu walut oraz rabatów. W oparciu o "studium przypadków" przedstawiono praktyczne przykłady, w których ukazano sytuacje, kiedy należy pewne elementy doliczyć do wartości celnej, a kiedy nie. W trakcie szkolenia został omówiony tryb wydawania pozwoleń na ryczałtowe obliczanie elementów wliczanych do wartości celnych w ramach tzw. uproszczeń oraz zmiany w postępowaniach celnych od 1 maja 2016 r. 

W części dotyczącej klasyfikacji taryfowej omówiono kwestie metodologii klasyfikacyjnej koniecznej do ustalenia kodu HS/CN/TARIC importowanych towarów. Dużo uwagi poświęcono Ogólnym Regułom Interpretacji, Notom Wyjaśniającym do Systemu Zharmonizowanego, Nomenklaturze Scalonej, rozporządzeniom klasyfikacyjnym, wyrokom TSUE oraz wiążącym informacjom taryfowym.
Wykładowcy sprostali oczekiwaniom słuchaczy, a całe spotkanie przebiegło w miłej, partnerskiej atmosferze.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 19.12.2017 Data publikacji: 19.12.2017 14:37 Data ostatniej modyfikacji: 19.12.2017 14:51
Autor: Justyna Alejska Osoba publikująca: Justyna Alejska Osoba modyfikująca: Justyna Alejska
Rejestr zmian