«Powrót

Niebiescy - Dzieciom po raz 16

Niebiescy - Dzieciom po raz 16

Niebiescy - Dzieciom po raz 16

Załoga IAS z Miejskim Komendantem Policji
Rozpoczęcie festynu
Wystawa CITES w namiocie IAS
Wystawa CITES
Wystawa CITES 2
Załoga IAS z maskotką ITD
W radiowozie UCS

W ubiegłą sobotę, wokół poznańskiej „Areny" odbyła się 16 edycja Festynu „Niebiescy Dzieciom". 

Impreza organizowana przez policjantów z KMP w Poznaniu przy współudziale służb mundurowych, w tym Służby Celno-Skarbowej, a także wielu innych instytucji wspierających,  zgromadziła tłumy poznaniaków. Nie bez znaczenia
dla frekwencji była dobra pogoda.

W tym roku głównym celem imprezy była zbiórka krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu, a także promocja rejestracji w charakterze dawcy szpiku kostnego.

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu wystąpiła  na festynie w podwójnej roli: debiutanta i weterana.  Nowa,  utworzona w tym roku instytucja, debiutowała na „Niebieskich", ale  dla niektórych funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej to już dwunasty piknik.

W naszym namiocie zaprezentowaliśmy wystawę okazy CITES tj. zwierząt i wyrobów ze zwierząt chronionych, zatrzymanych w Oddziale Celnym Port Lotniczy Ławica. Wielkie zainteresowanie zwiedzających, nie tylko tych najmłodszych, budził ząb hipopotama, czaszka delfina, wypreparowane głowy aligatorów, wyroby ze skór węży i kości słoniowej. Kto chciał mógł też usiąść za kierownicą radiowozu Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

To wielka przyjemność i honor uczestniczyć w tak zacnym przedsięwzięciu. Za rok będziemy tu znowu.